Haft komputerowy i Historia haftu
Znany był w już w starożytności, zarówno na Wschodzie, jak i Grecji czy Rzymie. Haft ceniono tak wysoko, że właśnie w tej technice ozdabiano szaty o symbolicznym znaczeniu. W średniowieczu sztukę tę ceniono na równi z
malarstwem. Panie w swoich domach poświęcały swój wolny czas na robótki ręczne. Precyzyjnie ozdabiały
monogramami bieliznę, pościel, chusteczki, poduszki, serwetki, a także torebki, sakiewki i rozmaite pokrowce.
W roku 1828 zaczęto używać maszyny do znakowania tkanin. Z biegiem czasu i rozwojem techniki maszyny zaczęły współpracować z komputerami i tak powstał dzisiejszy haft komputerowy. Metoda nowoczesna, ale przedmioty do haftowania pozostały takie same.
Szkolenia z haftu komputerowego i Kurs obsługi hafciarki komputerowej
Potrzeba wielu lat praktyki i wielu kilometrów nici, żeby opanować tę technikę w sposób zadowalający, a i tak trzeba się ciągle uczyć. Ale gdy chcesz robić coś dobrze, musisz poświęcić czas na zdobycie wiedzy. Na szczęście istnieją specjaliści, którzy przekazują swoją wiedzę. Szkolenie obejmuje naukę technologi haftu i projektowania wzorów. Można się dużo nauczyć, ale podstawą jest praktyka.
Technologia haftu komputerowego
Jaki materiał, jaka nić i jaki stabilizator, to tylko kilka z zagadnień dotyczących technologii haftu komputerowego. Technika układania ściegów, ich rodzaje i podstawy projektowania – brzmi skomplikowanie, ale gdyby było łatwo to pewnie nie byłoby tak piękne.
Biznes hafciarski
Założenie firmy i wejście w świat haftów to naprawdę dobry pomysł na biznes. Każda dziedzina życia potrzebuje znakowania. Od domowych ręczników, poduszek po firmowe czapki, polary i naszywki na dużą skalę. Wystarczy dobrze się rozejrzeć i okazuje się, że haft jest wszędzie. Najbliższy sklep i ubranie Pani sprzedawczyni z nazwą sklepu, szkoła i jej piękny sztandar, strażak z naszywką OSP lub policjant z wyhaftowaną nazwą POLICJA. Możliwości jak widać jest mnóstwo.