Ostatnio dodane elementy

x

Haft komputerowy

Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów, najszlachetniejsza z metod.

Następcą ręcznego haftu jest haft komputerowy.

 

Haftowanie

Już jako dziecko spędzałam czas na „popełnianiu” tego pierwszego, bo rzadko kiedy udało mi się skończyć zaczętą pracę – niecierpliwość małolata. W latach 80-tych przy dwóch programach telewizyjnych i jednej bajce wieczorem, dobrym pomysłem na zabicie czasu, gdy na dworze zimno i ciemno, był np. haft. Dziubanie igłą nitka przy nitce było odprężające, ale jakże daleko było do efektu końcowego!

W końcu przyszły inne sprawy, nowa szkoła , znajomi, więcej techniki i mój haft ręczny gdzieś w tym wszystkim się zapodział. Po latach wróciłam do niego, ale jakże z innymi możliwościami ! Wiedza informatyczna, tęsknota za dzieciństwem i niedokończonymi haftami, aż wreszcie stworzenie dla siebie i bliskich czegoś niepowtarzalnego , spersonalizowanego, gdzie nie znajdę tego w żadnej sieciówce – to wszystko sprawiło, że znów haft pojawił się w moim życiu.

Własny biznes pomysły

Jest inaczej niż dziesiąt lat wcześniej, bo już go nie „popełniam”, ale świadomie i z pełną pasją haftuję, każdy projekt ma swój finał, jest inspiracją do następnego i następnego. Który lepszy? Ilu hafciarzy tyle opinii, każdy lubi co innego. Ja lubię komputer, grafikę, materiał, nici czasem splątane, szukanie nożyczek, kawałki flizeliny, więc dlaczego tego nie połączyć?

Hafciarstwo komputerowe

Dawno zapomniana pasja pomysłem na życie? Mówię zdecydowane TAK.
Zapraszam Cię do mojego haftowanego zakątka 🙂
Udostępnij

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TOP

X